• ŠKOLSKÁ KNIŽNICA

• Súčasťou našej Spojenej školy je školská knižnica. Tvorí ju žiacka a učiteľská knižnica  a plní dôležité úlohy:

• utvára knižničný fond, ktorý využíva na prípravu, riadenie a uskutočňovanie výchovno-vzdelávacieho procesu,
          • poskytuje knižnično-informačné služby najmä žiakom, učiteľom a iným zamestnancom školy,
          • pomáha pri individuálnej príprave na vyučovanie, podporuje celoživotné vzdelávanie a sebavzdelávanie žiakov, učiteľov, odborných zamestnancov,
          • poskytuje metodickú pomoc učiteľom vo vyučovaní jednotlivých predmetov.

Školská knižnica môže byť so súhlasom zriaďovateľa školy prístupná verejnosti a môže plniť aj mimoškolské knižnično-informačné služby.

Školskú knižnicu môže navštevovať každý žiak našej školy.
          Školská knižnica slúži aj pre všetkých pedagogických a nepedagogických zamestnancov školy; služby školskej knižnice môžu využívať aj rodičia a ostatná verejnosť v riadnom výpožičnom čase.

V súčasnosti sa v školskej knižnici nachádza  1546 titulov. Knižničný fond sa pravidelne dopĺňa. Na nákup nových kníh prispieva svojimi zdrojmi samotná škola, ale mnoho knižných titulov sme dostali od spisovateľov a rôznych sponzorov.

Knižnica ponúka svojim čitateľom – žiakom, učiteľom a iným zamestnancom školy, ale aj širokej verejnosti odbornú literatúru, ale aj množstvo kníh z krásnej literatúry. Umožňuje tiež prístup na internet.

Počas celého školského roka školská knižnica prostredníctvom naplánovaných akcií upevňuje a rozširuje  čitateľskú gramotnosť žiakov našej školy.

Pravidelne sa zapájame do projektov:

• medzinárodný projekt
          • spolupráca s českými školami na tvorbe tematicky zameraných záložiek do knihy

• Týždeň hlasného čítania
          • združenie Orava každý rok vyzýva školy Slovenska, aby sa zapojili do Týždňa hlasného čítania

• Medzinárodný deň školských knižníc
          • medzinárodný projekt
          • projekt je tematicky zameraný
          • zúčastňujú sa žiaci 1. aj 2. stupňa

Školská knižnica je otvorená v čase:

(podľa potreby – kontaktovať koordinátora školskej knižnice)

KOORDINÁTORKA školskej knižnice:    Mgr. Lucia Ondková, 053/446 32 69